ביטוח סיעודי פרטי

העליה המואצת בתוחלת החיים והתקדמות הרפואה בארץ ובעולם, העלתה משמעותית את הצורך והמודעות לביטוח סיעודי ולכן, ענף הביטוח הסיעודי צמח מאוד ומגלגל כיום למעלה מ – 3 מיליארד ₪ בשנה.

ביטוח סיעודי כיום הכוונה היא שלמבוטח יהיה סכום כספי מובטח למס שנים או לכל החיים , ביום שבו ייהפוך ממצב עצמאי לתלויי סיעודי . סיעודי על פי הגדרת הביטוח הוא אחד  שאינו יכול להתמודד עם מטלות היומיום בעצמו , אכילה , התלבשות עצמאית ,שליטה על סוגרים , מקלחת ורחצה , או שנמצא במצב של תשישות נפש (דמנציה )

כיום ציבור המבוטחים נחלקים לשתי קבוצות עיקריות:

מבוטחי סיעוד קולקטיבים. קולקטיבים של מקום העבודה וקולקטיבים של קופ"ח למיניהן

ומבוטחי סיעוד פרטיים .

2 אוכלוסיות אלה  הם רק מי שרכש  בעבר  ביטוח סיעודי, שכן כיום ב- 2020 לא ניתן יותר לרכוש לא ביטוח סיעודי קולקטיבי ולא ביטוח סיעודי פרטי, עקב  עליית תוחלת החיים המואצת הופסק שיווקם בסוף 2019

אולם מי שרכש  בעבר ומקפיד לשלם כל חודש, מחזיק בביטוח סיעודי בתוקף.

חלק מהביטוחים הסיעודיים נרכשו על ידי לקוחות באופן פרטי, באמצעות סוכן ביטוח, כפוליסה פרטית והם המבוטחים אשר נהנים מתנאים ותעריפים מצויינים שכיום לא ניתן לקבל, אך רוב הביטוחים הסיעודיים שווקו עד היום במסגרת ביטוח קבוצתי / קולקטיבי, הרוב הגדול שווק על ידי קופות החולים.

מהו ביטוח קולקטיבי או קבוצתי ?

ביטוח קבוצתי הינו הסכם בין גוף כלשהו, לבין חברת ביטוח. גוף המעסיק כמות גדולה של עובדים או מאגד קבוצה גדולה של חברים, המהווים כוח מול חברת הביטוח, מה שמאפשר מינוף כוח לטובת ביטוח מוזל.

כיום 2020  הביטוח הסיעודי הקולקטיבי שעדיין פתוח לציבור הרחב  הוא ביטוח סיעודי של קופ"ח הנותן כיסויי שתקופה של 5 שנים בלבד והוא במחיר יחסית טוב  למי שבוחר להצטרף אליו, עבור ילדים עד גיל 18 הביטוח ללא עלות .

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support