עונת הדוחות השנתיים – דוחות 2019

הדוחות השנתיים 2019 ומה שבינהם …..

את מי זה באמת מעניין , ולמה זה חשוב לי ??

עונת הדוחות השנתיים כבר מאחורינו (רוב הדוחות נשלחים ללקוחות במהלך מרץ-אפריל כל שנה), והשנה (2020) בניגוד לשנים קודמות את רוב הדוחות רובנו קיבלנו בהודעות סמס או למייל , אבל באמת, כמה ממכם פותחים את הדוחות? ובעצם, אז את מי זה באמת מעניין כרגע ?

למה בכלל חשוב לפתוח את הניירת הזאת?!

אוקיי ,רגע , בואו נתחיל מהתחלה ..

ע"פי הוראות המפקח על הביטוח (בעברית משרד האוצר) המפקח על הביטוח , חלה חובה על כל חברות הביטוח לשלוח למבוטחים דוח שנתי מסכם . עבור השנה האחרונה שבו רשומים מספר פרטים על הביטוח הרלוונטי :

מספר הפוליסה :

שנת ההתחלה : הוותק של הביטוח

על שם מי הביטוח – יכול להיות ביטוח בריאות משפחתי .

מה הכיסויים שהביטוח כולל .

אם מדובר בחסכון פנסיוני – מה היו ההפקדות בשנה האחרונה ?

מה היתה התשואה בשנה האחרונה?

מה היו ד.הניהול (העמלות ששילמתי )ששילמתי לחברת הביטוח ?

וכמה כסף צברתי עד כה ( הפקדות + רווחים – עלות ד. הניהול ).?

אני תמיד אומר שהפנסיה או ביטוחי החסכון (חסכונות פנסיונים ) הינם הנכס הפיננסי מס 2 שיש למבוטח אחרי הדירה שלו ,

וזאת משום שמדובר במוצר חסכון שהולך עם הלקוח 35-40 שנות עבודתו ובו סביר שנצבור

1.5 -2.5 מיליון ₪ חסכון פנסיוני ,לעיתים אפילו יותר ,הכל תלוי בשכר אותו הרווחנו .

ברגע שנפתח את הדוחות הללו ולא נשלח אותם מייד כמו רוב העצמאיים לרו"ח עבור הדוח השנתי , נוכל לבד לקבל לא מעט פרטים ואח"כ להסיק מסקנות בגין הפנסיה העתידית שתהייה לנו בגיל הפרישה .

טיפ ראשון – , בעקבות המעבר למשלוח דיגיטלי של רוב חברות הביטוח ,אני ממליץ בחום לפתוח תיקיית מחשב – הנקראת (דוחות 2019 ) ואליה לתייק את כל הדוחות השנתיים שנשלחו בחודשיים האחרונים . זה ישמש גם כארכיון ומיידע עדכני על מה צברתי עד היום וגם , ישמש אותי לצורך משלוח לרו"ח בהגשת הדוח השנתי – מיועד לעצמאיים בעיקר.

טיפ שני  – במידה ומדובר בביטוח עם חסכון  כמו ביטוחי מנהלים ,פנסיה ,קופ"ג  או ק. השתלמות רצויי מאוד לפתוח את הדוח ולראות מה היו ההפקדות שלי בשנה האחרונה  שנת  2019 . לעתים המעסיק מפקיד לי את הכסף  כמו שעון , אבל בגלל תקלה  הכסף לא מגיע לקופת הביטוח שלי ואז ישנה בעיה שצריך לבצע שיוך מיידי של הכספים הנמצאים בהמתנה  בחברת הביטוח .

טיפ שלישי – כדאי מאוד לפתוח טבלת אקסל שבה נרכז את פרטי כל התכניות הביטוח שיש לי , באיזו חברה , על שם מי , מה מכסה , מי המוטבים , וכמה כסף נצבר לי עד כה . במרוצת השנים , אנחנו צוברים רשימה אורכה של ביטוחים , ביטוחי חיים , פנסיות ק. השתלמות , ביטוחי בריאות , משכנתא  ביטוח סיעודי ועוד ואז זה מתחיל להיו מורכב למעקב ,

טבלת אקסל מסודרת שבונים פעם אחת ,או מבקשים יפה מסוכן הביטוח שישלח לכם יכולה להיות כלי מעקב מצויין  שאותו מעדכנים פעם בשנה . הטבלה תכלול את כל הביטוחים שיש להורים ולכל אחד מבני המשפחה וחשוב ששני בני הזוג ידעו על מיקומה ויכלו לגשת אליה בשעת הצורך .

ביטוחים אנחנו משלמים ליום שנצטרך , חשוב גם אותם לנהל בצורה מסודרת כך שביום שנצטרך אותם לא נלך לאיבוד  ולא נצטרך לסמוך רק על חברת הביטוח .

רוצים לעשות סדר עם הדוחות השנתיים אחד ולתמיד?

מוזמנים ליצור איתי קשר לתיאום פגישה

תומר גלס – 052-667-2710

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support