ביטוח משכנתא

הביטוח מבטח את החזר יתרת ההלוואה לבנק במקרה של מות אחד מלוקחי המשכנתא.

ההחלטה לקנות בית היא החלטה חשובה ומרגשת, אבל מלווה בהוצאות רבות. מדוע אנו זקוקים לביטוח חיים למשכנתא? ביטוח חיים למשכנתא הנו חלק בלתי-נפרד מהמשכנתא עצמה, תפקידו להגן הן על הלווים והן על הבנק במקרה מוות, חלילה, של הלווה או אחד הלווים. במקרה כזה, החברה לוקחת על עצמה לשלם לבנק את סכום ההלוואה שטרם נפרע, כך שהמשפחה שאיבדה את יקירה תהיה פטורה מהמשך תשלומי המשכנתא.

 

מה זה ביטוח חיים למשכנתא ומה הוא כולל?

ביטוח משכנתא מורכב משני סוגים של ביטוחים – ביטוח חיים, המגן הן על הלווים והן על הבנק, במקרה מות אחד הלווים, כשבמצב זה חברת הביטוח תשלם לבנק את סכום ההלוואה שטרם נפרע, ובכך יפחת הנטל הכלכלי על המשפחה האבלה. סוג נוסף של ביטוח משכנתא הוא ביטוח מבנה, המיועד למקרים של פגיעה בנכס ובשוויו, כשברוב המקרים הוא אינו כולל ביטוח תכולה והתשלום עליו נמוך יחסית.

ביטוח חיים למשכנתא מבטיח למעשה את החזר יתרת תשלומי ההלוואה, במקרה של מות הלווה, שאינו יכול, מן הסתם, להחזיר את כספי ההלוואה. במקרה זה הנכס נותר בידי יורשיו של הלווה. ביטוח חיים למשכנתא תקף לכספי ההלוואה בלבד, ואינו מהווה תחליף לביטוח חיים למקרה מוות, המספק כיסוי לבני המשפחה במקרה של אסון.
לצד ביטוח חיים למשכנתא, יש לרכוש גם ביטוח מבנה למשכנתא המכסה את עלות תשלומי המשכנתא הנותרים במקרה של נזק הנגרם לנכס ופוגע בערכו באופן משמעותי.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support