ביטוח בריאות מותאם אישית

לביטוחי הבריאות הפרטיים קיימים שימושים רבים ומגוונים, אך השימוש העיקרי בביטוחים האלה הוא לבחירת רופא מנתח באופן פרטי בבית חולים פרטי (בעיקר באסותא, הדסה ומדיקל סנטר). כך, 60% מהסכום החודשי שהציבור משלם על הביטוח הפרטי שלו אמור לכסות את עניין בחירת הרופא המנתח. בנוסף כיסוי לנושא של התשלות איברים ולסיום כיסוי לתרופות מצילות ומעריכות חיים אשר אינן נמצאות בסל הבריאות הממלכתי .

הביטוחים שהציבור רכש עד עתה, הינם כיסוי לכל החיים. כלומר, כל עוד הציבור ימשיך לשלם מדי חודש, יש לו ביטוח.

הביטוחים החדשים שנולדו ברפורמת גרמן 2.2016  הינם שונים, באופן שיתחדשו כל שנתיים. בנוסף, כמו בביטוח רכב חובה, המדינה היא זו שתגדיר מעתה מה הביטוח כולל, לרבות איזה סוגי ניתוחים יכללו בביטוח וכוונת הרגולציה היתה שהחברות יתחרו ביניהן על המחיר ועל השירות.

הרציונל שעומד מאחורי השינוי הוא זה: במקום שהציבור יקנה ביטוח בריאות פעם אחת וישכח ממנו, ובדרך הוא גם ישכח כמה הוא משלם עליו וכו', בכל שנתיים יהיה עליו לשקול את העניין מחדש ולהשוות את המחיר והשירות בין החברות השונות באמצעות מחשבון מיוחד שמשרד האוצר השיק.

בנוסף, הציבור לא יהיה חייב יותר לקנות חבילות שלמות של ביטוח בריאות, כפי שהיה עד כנסת הרפורמה חבילה שכוללת רכיבים רבים, אשר יתכן וחלקם אינם נחוצים לו, אלא, יוכל לבחור לעצמו איזה חלקים מהביטוח הוא רוצה .

כך, יוכל הצרכן לרכוש ביטוח ללא כיסוי של תרופות שנמצאות מחוץ לסל.

לחליפין ביטוח השתלות איברים או ביטוח ניתוחים פרטיים בלבד

כל מרכיב  יוכל להימכר בנפרד  וכנ"ל גם התוספות כמו כיסוי אמבולטורי של ייעוצים ובדיקות כיסויי לרפואה משלימה  ועוד ועוד .

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support